logo

Spolupracujeme

S běžeckými tréninky mi pomáhá Vojta Přibyl. Ještě před naší vzájemnou spoluprácí jsem jej pro sebe a pro Vás malinko vyzpovídal. Mimochodem, byl to právě on, kdo mě přivedl v roce 2016 na myšlenku běhat ultratrailové závody a naučil mě správné technice běhu.

1) Co Tě přivedlo k běhání?

     K běhání mě asi nejspíš přivedl pan JUDr. Michal Frabša přednášející na vysoké škole, kterou jsem vystudoval. Jeho historky z běžeckých závodů mě pokaždé fascinovaly a říkal jsem si, že sám bych chtěl někdy zažít něco podobného. Co mě vždy na běhání přitahovalo je nezávislost na čase, prostředí či vybavení a možnost pohybovat se více v přírodě, než být zavřený někde v tělocvičně.

2) Kdy ses začal věnovat běhu na závodní úrovni?

     Nevím jestli se běhu věnuji úplně na závodní úrovní, ale běžeckých závodů jsem se začal aktivně účastnit od roku 2012. Vůbec první závod, do kterého jsem vyběhl byl Babický čtvrtmaraton.

3) Jaké jsou Tvé největší běžecké úspěchy?

     - Stovka Podkrkonoším (107,5km / +2560m) - 2. místo

     - EPO Trail Maniacs - Slapy (61km / +2300m) - 2. místo

     - Salomon Zugspitze Ultratrail - Supertrail XL (78,4km / +4106m) - 3. místo

     - Ice Trail Tarentaise - Mistrovství Evropy (65km / +5000m) - 29. místo

     - Transvulcania La Palma (74km / +4000m) - 48. místo

4) Která složka/část na práci s běžci/lidmi Tě baví nejvíce?

     Sdílení nových běžeckých zážitků a úspěchů se svými svěřenci.

5) Start - rovinka - do kopce - z kopce - cíl. Kterou část závodu máš nejraději?

     Cíl a následná "after party" jsou pro mě jasnou volbou.

6) Jaká je Tvá odbornost - co jsi vystudoval, čemu se nyní věnuješ a jaká je Tvá pracovní zkušenost?

     Vystudoval jsem bakalářský obor na VŠTVS Palestra s názvem "Sportovní a kondiční specialista", na který jsem navázal magisterským oborem "Wellness specialista". Už v průběhu svého studia jsem se zajímal spíše o vytrvalostní sporty a díky tomu jsem se začal více pohybovat v běžecké komunitě. Nakonec mě vítr zavál do běžecké prodejny TRAILPOINT. V tomto obchodě pracuji dodnes a věnuji se zde hlavně doplňkovým službám pro zákazníky jako jsou diagnostika běžeckého došlapu; celková diagnostika běžecké techniky spojená s videorozborem; vedení jak individuálních, tak skupinových lekcí; plánování a vedení tréninkových plánů; odborná konzultace při výběru běžecké obuvi nebo analýza tělesné skladby.

Mgr. Vojtěch Přibyl - TRENÉR BĚHU

http://trenerbehu.cz/

nahoru