logo

Stravování dle genetické výbavy

Alergie a nesnášenlivosti potravin

Stále více lidí trápí různé zdravotní potíže. Málokdo se však zamyslí nad tím, že příčinou může být jídlo, které dostáváme do organismu každý den. Jedním z prvních kroků při řešení všech potíží přírodní cestou by proto měly být Testy snášenlivosti potravin a následné dodržování jídelníčku, vyhovující naší genetice. Každý z nás se totiž narodil v určité oblasti a po předcích zdědil genetickou výbavu, včetně trávicích enzymů a střevní mikroflóry. Pokud toto člověk nerespektuje, dochází po určité době k oslabení vnitřních orgánů a k rozvoji alergií a chorob. Nejčastěji se onen pomyslný řetěz přetrhne na nejslabším místě, čili se projeví disfunkce orgánu, který je geneticky nejméně stabilní. Lidé se potom domnívají, že se u nich projevila některá dědičná choroba. K tomu ale nemusí vůbec dojít, když člověk zná svou genetickou vybavenost k trávení potravin a respektuje ji.

Testy snášenlivosti potravin

Postupy, které používám, mají základ v tradiční čínské medicíně nebo na ni navazují. V rámci Testů snášenlivosti potravin lze zjistit, jaké máme trávicí enzymy a jaké potraviny a živiny náš trávicí trakt správně tráví a vstřebává. Případně na jaké potraviny již máme vypěstovanou alergii nebo vrozenou nesnášenlivost. Zatímco těch vypěstovaných alergií se můžeme zbavit, vrozenou nesnášenlivost je nutné respektovat. Není totiž jedno, co do svého těla člověk každý den vkládá! Již slavný Hippokrates tvrdil, že "...VŠECHNY CHOROBY ZAČÍNAJÍ VE STŘEVECH." Proto je nutné respektovat naši genetiku a také pravidelně čistit náš trávicí trakt.

Co vyvolává alergickou reakci a jiné trávicí potíže?

Na trhu se stále častěji objevují různé potraviny, které tady nikdy nerostly a ty tradiční pomalu mizí. Lidé je konzumují bez toho, aniž by se zamýšleli nad tím, jestli to jejich trávicí systém vůbec zvládne, popřípadě zda to nevyvolá nějakou poruchu vnitřních orgánů nebo alergickou reakci. Bohužel, byznys je byznys, a tak je nám reklamami často doporučováno i to, co je vyloženě škodlivé, často i různými odborníky. A tak roste seznam nových a nových chorob. A nemoci, které mívali dříve staří lidé, dnes mají už i malé děti. Navíc v potravinách, které často cestují po celém světě, se nachází obrovské množství chemikálií a mikroorganizmů, na které není náš imunitní systém připraven. A tak se u nás objevují i různé cizokrajné choroby jako např. malárie a jiné. Většina pesticidů, insekticidů a jiných postřiků používaných ve stále větší míře, je na bázi těžkých kovů, které se v těle hromadí a různými reakcemi přispívají k narušení našeho zdraví. Těžkým kovům se dnes už není možné vyhnout a bez pravidelných detoxikací se jen velmi stěží udržíme fit. Zamořena je voda, půda, vzduch i potraviny.

Testy snášenlivosti potravin mohou pomoci objasnit příčiny nejen u alergie!

Proto doporučuji každému testy snášenlivosti potravin, protože ty spolehlivě ukáží, co Vašemu tělu prospívá a co ne. Vaše tělo to ví nejlépe a když se mu dá trochu šance, nastartuje si samo detoxikační proces, který si samo také řídí. Tak jak mu to nejlépe vyhovuje vzhledem k síle čistících a vylučovacích orgánů.

Jak Vám testy snášenlivosti pomohou?

Protože se z těla díky detoxikaci na základě úpravy jídelníčku odplaví hleny a nežádoucí toxiny, tělo následně zregeneruje a potíže mizí. Změní se i vnitřní prostředí, upraví se hustota a pH krve a lymfy, odblokuje se imunitní systém. Ustává množení různých parazitů, bakterií a virů, které se usídlily ve vašich orgánech a způsobovaly těžkosti, jako např. bolesti, záněty, cysty, nefunkčnost orgánů apod.

Velmi viditelná je změna na pleti - je čistá, jemná, dobře vyživená a hydratovaná a to i bez škodlivých kosmetických přípravků. Upraví se váha, protože ledviny již nejsou nuceny zadržovat vodu v těle, mizí otoky a bolesti pohybového aparátu.

Změna nastává i v psychice. Lidem se vrací dobrá nálada a tvůrčí elán, protože "ve zdravém těle - zdravý duch". Též takové problémy jako deprese, migréna, hyperaktivita či naopak únavový syndrom, mají velmi úzkou spojitost se snášenlivostí určitých potravin.

Co všechno testy na potraviny zahrnují?

Součástí testů je diagnostika stavu vnitřních orgánů, seznam vytestovaných potravin s označením nesnášenlivostí, doporučení určitých důležitých změn ve stravovacích návycích, někdy také doporučení některých bylinných preparátů či samotných bylinek (českých popř. ruských, kvalitních, levných a čistých). Též poradenství "co čím lze nahradit" a jak odstranit různé mikroorganismy a parazity z těla. Dojde i k odhalení příčin nemoci a navedení klienta na systém změn, aby se jeho organizmus stabilizoval. Testuji i vhodnost léků, bylin, čajů a potravinových doplňků, které klient již používá a které si může přinést s sebou.

Jak testy probíhají?

Testy na potraviny jsou poměrně náročné fyzicky pro terapeuta a časově pro klienta. Tento čas věnovaný Vašemu tělu se však bohatě vyplatí, protože dále už není třeba žádných zvláštních procedur. Pouze u velmi těžkých případů je nutno provést např. detoxikaci organizmu, očistu od parazitů nebo jiných mikroorganizmů.

Samotné testy na potravinové alergie se provádí přímo na klientovi pomocí tzv. kyneziologického testu paže. Klient přitom může pohodlně sedět a terapeut sleduje reakce těla na jednotlivé potraviny. Testy se neprovádějí přístrojovým měřením, neboť dle mých zkušeností přístroje nemohou spolehlivě zachytit všechny jemné signály lidského organizmu a dochází často ke zkreslení. Stačí, když je člověk rozrušený a mění se elektromagnetické vyzařování těla. Proto testuji klasicky ruční metodou, pozorováním reakce na určitou látku. Tato metoda je sice trochu časově náročnější, ale je nejpřesnější. Testovacím přístrojem je tedy přímo Vaše tělo a to přesně řekne, co jej posílí a co oslabí.

Lze testovat i děti a osoby vyššího věku?

Ano. Testování u nemocných a nepohyblivých lidí, probíhá přes přizvaného zdravého člověka. Může to být člen Vaší rodiny, nejlépe muž. Nemocný tak není nijak namáhán a testuje se přes tuto osobu. Malé neposedné děti mohou sedět mamince na klíně. Testovat můžeme např. přes otce dítěte nebo mohu zajistit prostředníka.

Jak dlouho testy potravin trvají?

Testuje se více než 300 druhů potravin v základní formě tak, aby testy byly co nejkomplexnější. Testy trvají 4-5 hodin včetně diagnostiky, seznamu vytestovaných potravin, případně návrhu detoxikace organismu. 

Zdravotní problémy u partnerů

Na tomto místě bych chtěl zvlášť upozornit mladé páry na skutečnost, že se všechny informace o člověku zapisují do jeho genetického kódu (DNA). Tím je umožněno např. klonování, ale také to, že nemocní lidé mají nemocné děti. Doporučuji všem mladým lidem, kteří plánují rodinu, dát se před tím do pořádku. Budou mít potom krásné a zdravé potomky. Není totiž nic jednoduššího, než předat vadný gen nebo nakazit dítě v děloze nějakým mikroorganismem, bakterií či virem a způsobit mu tak vrozenou vadu nebo potíže ve formě nějaké nemoci.

Alergie a zdravotní potíže v rodině

Lidé žijící s rodinnými příslušníky, u kterých se vyskytly závažnější potíže, by spolu s nimi měli podstoupit alespoň částečnou detoxikaci organismu, aby nedocházelo u nemocných k reinfekci. Sdílejí spolu totiž stejné WC i koupelnu a jsou spolu ve fyzickém kontaktu. A to i v případě, že se u nich žádné potíže neobjevily, nebo jsou jiného charakteru. Nemocní lidé mají totiž nefunkční imunitní systém a po dobu léčby jsou velmi náchylní k tomu se znovu nakazit. Tím nemám na mysli jenom tzv. chřipková onemocnění, nýbrž jakákoliv onemocnění. Všechna kromě úrazů a vrozených vad jsou způsobena přemnožením nějakého mikroorganizmu v těle po zablokování imunitního systému nesprávnou výživou a toxiny.

Máte potíže s trávením?

Pokud se u Vás objevily potíže s říháním, plynatostí či nadýmáním, znamená to, že se některé kmeny bakterií ve Vašem trávicím traktu rozmnožily více, než je zdrávo. Většinou se jedná o běžné střevní bakterie jako např. salmonelly, shigelly, escherie coli nebo bacteroides fragilis. Tyto bakterie tvoří velké množství plynů, které mohou odcházet i několik dní. Při tom dochází k napínání střevní stěny, skrze kterou se mohou do krve a lymfy dostávat nestrávené části potravy a způsobovat tak širokou škálu závažných potíží, neboť imunitní systém na tyto částice reaguje jako na cizí těleso zánětem. To se projeví velkým zahleněním celého těla a přetížením vylučovacích a čistících orgánů, hlavně jater a ledvin. A pokud tyto orgány nestačí tělo čistit, zapne se tzv. druhotný vylučovací systém a to jsou plíce, krční mandle, nosní sliznice a také kůže. Také plísně, které se drží na střevní stěně, k tomuto stavu přispívají.

Tito lidé mají potíže s nadváhou, která nejde dolů, nebo naopak s velkou hubeností, kdy vázne v těle látková výměna. Potom jsou to věčné angíny a chřipky, dýchací potíže, alergie, astma, bolavé klouby a páteř, a také různé druhy ekzémů a vyrážek na obličeji a po celém těle. Tyto projevy velmi často provází problémy s krevním tlakem a se srdcem. Samotné plyny jsou též toxické a způsobují spolu s jedovatými metabolity potíže jako migrény, deprese, náhlé změny nálady, hyperaktivitu, nebo naopak únavový syndrom či jiné psychické poruchy.

Lidé trpící trávicími poruchami mohou mít ve střevech nahromaděno olovo, kadmium nebo rtuť, které se zde shlukují a narušují funkce imunitního systému. Dostávají se tam především z amalgámových zubních plomb, z potravin, vzduchu a vody. Tento stav potom umožňuje nežádoucím bakteriím a plísním osídlit Vaše střeva a zamořit je dalšími jedy, které vylučují. V takovém prostředí se také dobře daří velkým parazitům, jako např. škrkavkám a motolicím od domácích "miláčků" - psů a koček. Proto by v obytných místnostech tato zvířata být neměla, neboť je nelze nikdy úplně odčervit.

Při všech těchto příznacích je nejvyšší čas s tím začít něco dělat, protože neřešené problémy nakonec vedou k problémům daleko vážnějším, končícím infarktem, mrtvicí či rakovinou.

V prvé řaděje nutno provést testy snášenlivosti potravin, které odhalí příčinu zahlenění těla a zablokování vnitřních orgánů. Potom doporučuji provést detoxikaci celého těla od těžkých kovů a chemikálií. Zároveň musí proběhnout úprava jídelníčku s vyloučením potravin, které tělo nesnese, což je velmi důležitým krokem, neboť právě toto umožní tělu zahájit proces regenerace a následného uzdravení. Právě toto nerespektování potřeb vlastního těla totiž vede postupně k nemoci.

Proto jsou testy snášenlivosti potravin tak důležité pro každého, kdo si chce udržet dobré a pevné zdraví. 

nahoru